Поврзете се со нас

Германија

Баерн рутински во Купот на Германија (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/FCBayern

Фудбалерите на Баерн Минхен лесно ја минаа првата пречка во Купот на Германија, третолигашот Минстер кого го совладаа на негов терен со 4-0.

Томас Тухел ги „измеша картите“ кога е во прашање составот, ама и комбинираниот тим беше доволен за да се оствари рутински триумф.

Фаворитот имаше моќно прво полувреме во кое трипати го матираше противникот, серијата ја отвори Чупо Мотинг, а потоа стрелаа Лајмер и Крациг.

Овој резултат беше активен до 86 минута кога младиот Тел ја заокружи оваа партија на баварците.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни