Поврзете се со нас

Германија

Баерн рутински го реши Волфзбург и се врати на втората позиција во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/FCBayern

Екипата на Баерн Минхен го оправда статусот на фаворит и славеше над Волфзбург со 2-0 во дуелот од 33. коло во Бундеслигата.

Иако баварците беа без доста важни играчи успеаа да дојдат до победа и со тоа да се вратат на второто место на табелата кое од петокот го држеше Штутгарт.

Домаќините имаат пеколни 13 минути во кои Звонарек го отвори резултатот, а потоа во листата на стрелци се запиша и Горецка.

Во последната рунда избраниците на Тухел му гостуваат на Хофенхајм, тим кој денеска имаше гол шоу против Дармштад, триумф од 6-0.

Standings provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни