Поврзете се со нас

Германија

Баерн Минхен денес заврши уште еден трансфер – за истиот ќе искешира 50 милиони евра

Објавено

на

Уште кога Компани седна на клупата на Баерн, раководството на овој клуб реши летово да му даде поддршка за сите играчки желби за засилувања.

Една од нив ќе се исполни денес, а станува збор за одличен играч за врска од Фулам и португалски репрезентативец, Жоао Палхиња.

Оваа информација ја потврди трансфер „докторот“ Фабрицио Романо кој за истиот трансфер напиша:

„Жоао Палхиња веќе ги помина лекарските прегледи и се договори за договор до јуни 2028 година, кој ќе биде потпишан денеска со Баерн. Фулам ќе заработи 50 милиони евра плус разни бонуси“, напиша Романо.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни