Поврзете се со нас

Германија

Баерн ќе го „шутне“ Мане по само една сезона

Објавено

на

Foto:twitter.com/FCBayern

Садио Мане требаше да биде најголемо заслување за Баерн Минхен во оваа сезона, но офанзивецот не се снајде баш најдобро во таборот на германскиот првак, улога во тоа имаше и повредата за да мината недела направи и скандал, инцидент во кој физички го нападна соиграчот Лерој Сане.

Сенегалецот доби парична казна и беше суспендиран за дуелот со Хофенхајм, но ќе биде во комбинација за реванш пресметката со Манчестер Сити во Лигата на шампионите.

Меѓутоа колку напаѓачот ќе може вистински да помогне останува да видиме особено ако се земат во предвид последните информации од Германија кои велат дека Баерн решил да се ослободи од него во летниот преоден рок. „Скај Џермани“ тврди дека бундеслигашот е спремен да се реши од африканецот кој воедно и не се вклопувал во системот на Томас Тухел.

Садио има договор до 30 јуни 2025 година. Во досегашната кариера има настапувано за Мец, Салцбург, Саутемптон и Ливерпул.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни