Поврзете се со нас

Англија

Баерн ја потврди замената за отпуштениот тренер на голманите

Објавено

на

Фото: twitter.com/FCBayern

Баерн Минхен предизвика интерна криза со отказот за тренерот на голманите, Тони Тапаловиќ, а ситуацијата денеска доби епилог со ангажирање на замена.

Капитенот Мануел Нојер јавно го критикуваше клубот поради отказот, по што доби одговор од раководството, а засега тој конфликт не е разрешен.

Затоа раководството го потврди наследникот на Тапаловиќ, а тоа е Михаел Рехнер.

Рехнер доаѓа од Хофенхајм каде работел последните 15 години, а неговиот досегашен клуб објави дека иако се обидел, не успеал да го разубеди во желбата да се пресели во Минхен.

Новиот тренер на голманите очигледно е избор на Јулијан Нагелсман, кој беше тренер на Хофе од 2016 до 2019 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни