Поврзете се со нас

Германија

Баерн го продолжува договорот со еден фудбалер, еден играч би можел да си оди во Јувентус

Објавено

на

Од таборот на Баерн Минхен како и многу други тимови работат на комплетирање на составот за следната сезона.

Она што е извесно е дека еден од фудбалерите од средниот ред, Корентин Толисо би можел да си замине од клубот во летниот преоден рок.

Интерес за францускиот интернационалец кој воопшто не се снајде во Минхен има од Јувентус кој сепак ќе почека да јавиди разврската со Мануел Локатели кој е нивен приоритет во овој преоден рок.

Од друга страна, Баерн Минхен речиси сигурно ќе го продолжи договорот со Леон Горецка, играчот кој беше меѓунајдобрите на клубот оваа сезона.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни