Поврзете се со нас

Свет

Бабунски стави точка на победата на Дебрецин (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: https://www.facebook.com/dvscfoci

Македонскиот репрезентативец, Дориан Бабунски стрелаше за Дебрецин во првиот натпревар во оваа календарска година во најквалитетната унгарска фудбалска конкуренција.

Бабунски беше стартер на дуелот со Залаегерсег, дуел на кој домаќиноот славеше со 3-0 со тоа што последниот гол беше дело на нашиот напаѓач во 53 минута. Ова за Дориан беше петти лигашки погодок со што го надмина својот учинок од минатата кампања кога даде четири голови.

Дебрецин со 23 бода е на 5 место на табелата.

ОВДЕ можете да го видите голот на Македонецот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни