Азаренка се враќа на терените: Доби ,,вајлд карта” за Австралија опен

Victoria Azarenka in action at the 2016 Brisbane International

Викторија Азаренка се враќа на голема врата на тениската сцена. Тоа го најави и „вајлд-картата“ за ,,Австралија опен“ 2018, кој е првиот Гренд слем што ќе се играа оваа сезона.

Азаренка најави во 2017 година дека се повлекува од активно играње поради раѓањето на синот Лео. Таа ги напушти турнирите зошто сакаше да ужива во мајчинстовото. Но, сега има нов предизвик да се врати меѓу топ 10 тенисерки на ВТА листата.

Таа во моментот е на 210. место на ВТА листата.

 

 

❤️❤️❤️‍ #fedcupfinal

A post shared by Victoria Azarenka (@vichka35) on

Facebook Коментари