Поврзете се со нас

Свет

Азар мајсторски му асистираше на Мбапе сениор, Килијан имаше што да порача (ВИДЕО)

Објавено

на

Еден Азар реши да замине во фудбалска пензија и сега има повеќе слободно време, па така беше дел од еден хуманитарен натпревар од кој беа дел уште Дешамп, Кабаје, Жили, Пирес, Карембе, Ван Бајтен, Блан, Дебиши, Леман…

Резултатот секако беше во втор план, а еден потег стана доста вирален, а тоа е асистенцијата на Еден за погодокот на Вилфред Мбапе, таткото на Килијан кој имаше мајсторска реализаиција.

Ова беше повод за асот на Пари Сен Жермен да се оглас и испрати порака до легендарниот Роналдо.

-Твојата камерунска верзија е подготвена-порача напаѓачот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни