Азар го прифати најспецифичниот предизвик и го промени личниот опис (Фото)

azar-3

Еден Азар одработи Инстаграм интревју за телевизијата „RTBF“ и нагласи дека во втората сезона веќе ќе му се суди за неговите изданија во Реал Мадрид, но исто така проговори и за времето кое го минува во карантин.

Покрај тоа што мора да се брани од коронавирусот, Азар има задача плус и треба да работи на рехабилитацијата на зглобот на кој направи операција пред извесно време, но покрај интересните изјави кои ги даде, последното интервју ни откри дека Белгиецот го прифатил предизвикот кој кружи меѓу фудаблските ѕвезди.

Стоперот Хименез од Атлетико беше првиот кој ја избричи својата глава во моменти кога се досасдува во карантинот, а откако истиот го прифатија Марсијал и Погба, сега се приклучи и Азар чиј изглед можеше да се види на Инстграм.


View this post on Instagram

My bro @hazardeden_10 #haircutathome 😂😂😂 #hazard

A post shared by A STAR (@astarbarbers) on

Facebook Коментари