Archives by: MZTane

MZTane

2114 Написи 0коментари

About the author

MZTane Написи

inter liga sampioni
Лига на шампиони
На 4 јануари 2010 година, Горан Пандев потпиша петгодишен договор со Интер, за да после неколку месеци игра во финалето и да им донесе шампионска титула во Лигата ...
Коментарите се исклучени на Овој ден пред 8 години значеше многу за Пандев: Интер ја освои Лигата на шампиони, Гоче го развиори македонското знаме (Видео)

lebron-boston
НБА
Кливленд во едно од најдобрите изданија одиграни во плеј-оф натпреварите, успеа да го совлада тимот на Бостон со 111:102 и да изедначи на 2-2 во Источната конференција. Кошаркарите ...
Коментарите се исклучени на Лесно е кога го имаш ,,Кралот”: Џејмс си поигруваше со Бостон и изедначи на 2-2 (Видео)

gatuzo-pres
Италија
Милан во последниот натпревар од Серија А ја торпедираше Фиорентина со убедливи 5:1 и на тој начин успеа да го освои шестото место во италијанското првенство, кое гарантира ...
Коментарите се исклучени на Нов предизвик пред Гатузо: Ќе мора да го испочитува даденото ветување, а тоа е…

mesi-znaminja
Шпанија
Најголемата аргентинска фудбалска ѕвезда, Лионел Меси официјално ја освои и петтата  „Златна копачка“ во својата кариера. Меси до ова признание дојде откако оваа натпреварувачка сезона ја тресеше мрежата ...
Коментарите се исклучени на Меси стана златен по петти пат: Аргентинецот ја освои ,,Златната Копачка” и постави нов рекорд (Фото)

Leh Poznan Legija
Свет
Дербито во полскиот шампионат меѓу Лех Познан и Легија Варшава беше означен како натпревар од голем ризик, а тоа и се докажа откако дербито беше прекинато во 80. ...
Коментарите се исклучени на Не му дозволија на лутиот ривал да ја прослави титулата: Навивачите на Лех Познан го прекинаа дербито (Видео)

Barcelona v Real Sociedad - La Liga
Шпанија
По институционалното испраќање кое го доби од клубот во петокот, Андрес Иниеста вчеравечер и официјално се збогуваше од навивачите на Барслеона со својот последен натпревар како играч на ...
Коментарите се исклучени на Иниеста е пример на спортист кој ретко се раѓа: По завршувањето на мечот, легендарниот капитен остана… (Фото)

Barkli Durant
НБА
По завршувањето на еден од историските натпревари на Голден Стејт Вориорс кој успеа да го победи тимот на Хјустон Рокетс со неверојатни 41 поен разлика во третиот натпревар ...
Коментарите се исклучени на Баркли го закачаше Дурeнт во врска со Грин: Толку ли е досаден Грин на телевизија колку…(Видео)

Kari
НБА
Голден Стејт Вориорс успеа да го победи тимот на Хјустон Рокетс со неверојатни 41 поен разлика во третиот натпревар и поведе со 2-1 во финалето на Западната конференција. ...
Коментарите се исклучени на Кој би поверувал: Голден Стејт го ,,поздрави” Хјустон со 41 парче разлика (Видео)

novak-vika-madrid
АТП
Поранешниот број 1 на АТП листата, Новак Ѓоковиќ успеа да обезбеди пласман меѓу осумте најдобри на Мастерсот од серијата 1000 во Рим, и во четвртфиналето ќе ги одмери ...
Коментарите се исклучени на Ѓоковиќ пред одигрување на првото четвртфинале оваа година: Благодарам за поддршката од моите фанови, верувам дека…

enis-bardhi-valensija
Шпанија
Пред само неколку денови, Леванте и Барселона одиграа меч за паметење на „Сиутат де Валенсија“, бидејќи од една страна домаќините прекинаа една негативна традиција која траеше речиси шест ...
Коментарите се исклучени на Уште едно признание за нашиот Барди: Шпански ,,АС” го стави во Топ 5 трансфери во Примера!