Archives by: Bojan

Bojan

3940 Написи 0коментари

About the author

Bojan Написи

azar-rakopleska
Англија
Ѕвездата на Челси Еден Азар сезонава повторно игра во сензационална форма и досега има забележано девет гола и четири асистенции во сите натпреварувања. Сепак, на последните натпревари по ...
Коментарите се исклучени на Легенда на Челси изрази загриженост за формата на Азар, но понуди и објаснување

kavani-823893289
Франција
Напаѓачот на Пари Сен Жермен Единсон Кавани долго го чекаше овој момент. Рекордот на Златан Ибрахимовиќ како најдобар стрелец во историјата на ПСЖ со 156 гола во сите ...
Коментарите се исклучени на Долго го чекаше овој момент: Кавани го израмни голгетерскиот рекорд на Ибрахимовиќ во ПСЖ (Видео)

mourinho-press
Англија
Тренерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо беше жртва на практична шега на италијански новинари. Додека се враќаше од тренингот на „црвените ѓаволи“, италијанските новинари му приредија заседа на ...
Коментарите се исклучени на Мурињо наседна на шегата на италијанските новинари со Конте (Фото)

dybala-verona
Свет
Поранешната ѕвезда на Барселона и Милан Роналдињо реши да се пензионира и многу врвни играчи споделуваат пораки на социјални мрежи да го поздрават Бразилецот како еден од најбрилијантните ...
Коментарите се исклучени на И Дибала со порака за пензионирање на Роналдињо: Ти благодарам за секоја насмевка (Фото)

Daniel Sturridge
Италија
Интер доставил понуда до Ливерпул за позајмица на Даниел Стариџ до крајот на сезоната. Англискиот клуб е подготвен да го пушти напаѓачот да си замине месецов, откако го загуби првотимскиот ...
Коментарите се исклучени на Интер со понуда за позајмица за Стариџ, но Ливерпул има други планови за напаѓачот

ibrahimovic-raiola
Англија
Контроверзниот агент Мино Раиола е многу блиску до договор со една од најголемите ѕвезди во Премиер лигата. Станува збор за Деле Али од Тотенхем, кој е при крај ...
Коментарите се исклучени на Суперагентот Раиола ќе „лапне“ уште една од најголемите ѕвезди во Премиер лигата

iheanaco-328238
Англија
Видео технологијата првпат беше успешно употребена во англискиот фудбал на вечерашниот натпревар од ФА купот меѓу Лестер и Флитвуд Таун. Келечи Ихеаначо постигна гол за Лестер во 78. ...
Коментарите се исклучени на Ихеаначо влезе во историјата на англискиот фудбал како стрелец на првиот гол со помош на ВАР (Видео)

azar-rakopleska
Англија
Антонио Конте инсистира дека не му е работа да ги прави среќни играчите на Челси, вклучувајќи го и Еден Азар, и покрај тоа што Реал Мадрид е заинтересиран ...
Коментарите се исклучени на Конте среде гласините за трансфер во Реал: Не ми е работа да го правам Азар среќен

venger-din
Англија
Англиската фудбалска асоцијација денеска ја образложи суспензијата од три меча што ја доби тренерот на Арсенал Арсен Венгер. Францускиот стручњак беше казнет за инцидентот со судијата Мајк Дин ...
Коментарите се исклучени на ФА откри што му кажал Венгер на судијата Дин по контроверзниот пенал за ВБА

marchisio
Италија
Ѕвездата на Јувентус Клаудио Маркизио е многу блиску до заминување од „старата дама“ на крајот од сезоната. И самиот играч од средниот ред навести дека ова му е ...
Коментарите се исклучени на Навивачите не го даваат Маркизио: Јасна порака за управата осамна пред тренинг центарот на Јувентус (Фото)