Archives by: Блашко Велјановски

Блашко Велјановски

7032 Написи 0коментари

Блашко Велјановски Написи

pippo
Италија
Фудбалските фанови се уште не го заборавиле Пипо Инѕаги, чии голгетерски квалитети донесоа и многу голови во дресовите на екипите за кои настапуваше и италијанската репрезентација. Актуелниот тренер ...
Коментарите се исклучени на Пипо Инѕаги постигна хет-трик, па направи потег со кој ги изнасмеа фановите (Видео)

buffon-nesta
Италија
Џиџи Буфон беше дел од дефилето на голем број фудбалски ѕвезди на ревијалниот натпревар со кој Андреа Пирло ја заврши фудбалската кариера, а италијански „Скај Спорт“ тоа го ...
Коментарите се исклучени на Буфон: 40-годишен спортист мора да размислува рационално

vieri1
Италија
Прошталниот натпревар на Андреа Пирло се игра вечерва на „Сан Сиро“, а во негова чест во Милано пристигнаа неверојатно голем број на фудбалски ѕвезди кои го направија ревијалниот ...
Коментарите се исклучени на Шоу на „Сан Сиро“: Пирло асистира, Виери погоди и бурно го прослави голот (Видео)

arsenal-lc
Англија
Арсенал очигледно ја заврши потрагата по наследник на Арсен Венгер, а според „Би-Би-Си“, трката за нов менаџер на „топчиите“ ја добил Унај Емери. Довчерашниот предводник на ПСЖ влета ...
Коментарите се исклучени на „Би-Би-Си“: Арсенал го избра новиот менаџер

karol-bielecki
Свет
Спортските фанови се уште се под импресии на најавените збогувања со своите долгогодишни клубови на големи фудбалски имиња како Андрес Иниеста, Џиџи Буфон и Фернандо Торес. Но, на ...
Коментарите се исклучени на Скромниот Бјелецки оди во пензија: Полјакот ќе биде запаметен како ракометар кој играл со едно око, но и со лавовско срце

vahid-halilhodzic
Свет
Вахид Халилхоџиќ ја предводеше јапонската фудбалска репрезентација на патот кон СП во Русија, но заработи отказ неколку месеци пред почетокот на мундијалот. Искусниот стручњак очекувано беше погоден од ...
Коментарите се исклучени на Честа е бесценета: Халилхоџиќ ја тужи Јапонската федерација за неверојатна сума

Dibala-Atalanta
Италија
Вчерашните натпревари ја заокружија сезоната во Серија А, во која Јувентус освои уште една шампионска титула, Интер успеа да се врати во Лигата на шампионите, а во понизок ...
Коментарите се исклучени на Табелата во Серија А без ВАР: Лацио ќе играше ЛШ, Милан ќе останеше без Европа

me
Екстремни спортови
Познатиот македонски алпинист, Георги Петков, починал за време на мисијата за искачување на највисокиот врв во светот, Монт Еверест. Светските агенции ја пренесоа веста од организаторите на искачувањето ...
Коментарите се исклучени на Македонски алпинист почина во обид да го освои Монт Еверест

inter-lacio6
Италија
Фудбалерите на Интер направија целосен пресврт на „Олимпико“ и го победија Лацио со 3:2, со што го обезбедија четвртото место во Серија А, кое води во Лигата на ...
Коментарите се исклучени на Интер со пресврт на „Олимпико“ до пласман во Лигата на шампионите по седум години (Видео)

real-finale
Евролига
Реал Мадрид е нов европски кошаркарски шампион, титула која ја обезбеди со победата над Фенербахче со резултат 85:80 во финалето на фајнл-фор турнирот во Евролигата кој годинава се ...
Коментарите се исклучени на Европа има нов шампион: Реал Мадрид стигна и до кошаркарска „Ла десима“