Поврзете се со нас

Свет

Атрактивната сопруга на Мартинез го презентираше карневалскиот костим и ги „запали“ социјалните мрежи (Фото)

Објавено

на

Foto:instagram.com/lopezbenitezmuri

Лисандро Мартинез пред два дена се врати на фудбалските терени после четиримесечна пауза и предизивка позитивни вибрации на „Олд Трафорд“, стадион кој со нетрпение го чекаше враќањето на Аргентинецот.

Популарниот Лича беше топло пречекан од навивачите на Манчестер Јунајтед и срдечно се заблагодари за тоа по крајот на мечот, но додека Тен Хаг и фудбалските експерти се занимаваат со неговиот кам-бек, во фокусот на жолтиот печат се најде неговата сопруга.

Мури Лопез Бенитез веќе и е позната на фудбалската јавност по провокативните фотографии кои ги објавува на социјалните мрежи, но со најновиот карневалски костим, саканата на Лисандро не остави ништо на имагинацијата.

Станува збор за слики од аргентинскиот карневал во Галегај, каде Лопез била главна атракција веќе неколку години наназад.

Од понуденото, Мури успеа да го украде шоуто на својот сопруг, па сега мал дел од фановите зборуваат за неговото враќање пред два дена.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни