Поврзете се со нас

Германија

Атрактивен погодок: Џан стрелаше за Дортмунд од половина терен (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Борусија Дортмунд го доби првото полувреме на Куп пресметката против Бохум, а автор на единствениот гол беше искусниот Емре Џан.

Џан е познат по тоа дека знае да даде атрактивни голови, па овој дефинитивно влегува во таа категорија затоа што беше скоро од половина терен. Голманот Риман го напушти својот гол во обидот да расчисти една ситуација, ја исфрли топката, ама таа стигна до Емре кој убаво ја начека и биеше прецизно за радост на „милионерите“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни