Поврзете се со нас

АБА лига

Атракцијата на „штркот“ Гравет меѓу најмоќните потези во АБА2 лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Составот на МЗТ Скопје и во оваа натпреварувачка сезона не успеа да направи скок и од АБА2 лигата да се врати во најсилната конкуреција во јадранското друштво, но ако е за утеха на клубот од Аеродром нивиот член Хасани Гравет е автор на еден од најмоќните потези во завршната кампања.

Имено Гравет имаше супер забивање од контра на пресметката против Борац Бања Лука, потег кој се најде на третото место на завршната Топ 5 листа. Првата позиција е резервирана за Ален од Студентски Центар кој имаше нестварно атракција преку човек во дуелот со  Подгорица.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни