Поврзете се со нас

Свет

Атракцијата на Димитриоски во Топ изборот на голови во АСОБАЛ лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:www.atleticovalladolid.es/

Повремениот македонски репрезентативец, Димитар Димитриоски со својата мајсторија против Бидасоа Ирун се најде во одбрано друштво на најмагичните голови во АСОБАЛ лигата.

Членот на Валјадолид постигна два гола против второпласираниот тим на табелата, а еден од нив доби признание и место во Топ 10 на 18. коло во најсилниот шпански шампионат.

Се работи за атракција, цепелин во која Димитар лета за четврта позиција на листата.

Број еден е Марио Дорадо од Кангас.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни