Атракција на годината: Морент го среди Бејнс и со лудо забивање ги крена соиграчите на нозе (Видео)

morent

Единаесет натпревари се одиграа во НБА лигата, а од нив најдобриот потег, мајсторија на денот го има младата ѕвезда на Мемфис Гризлис, Џа Морент.

Морент кога се решаваше натпреварот ја презема одговорноста и тргна еден на еден со центарот на Феникс Санс, Бејнс притоа поигрувајќи со него за да потоа со луда завршница ги крене на нозе сите негови соиграчи од клупата. Оваа атракција на Џа дефинитивно ќе биде една од најдобрите во оваа сезона иако има уште многу да се игра од натпреварувачката 2019/2020.

Facebook Коментари