Поврзете се со нас

Евролига

Атракции за ерупција на публиката: Најмоќните забивања на месецот во Евролигата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/bczalgiris

Зад нас е првиот месец во Евролигата, месец октомври по кој можат да се направат првични анализи, да се дојде до некои заклучиви во однос на тоа што може да се очекува од актуелнава натпреварувачка 2023/2024.

Имаше квалитетна кошарка ширум терените во Европа, одлични моменти, потези од кои секогаш за издвојување се атракциите, забивањата.

Од Евролигата ги избраа најдобрите десет за октомври и во овие ремек дела ќе можете да уживате во наредните три ипол минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни