Поврзете се со нас

Евролига

Атракции кои не смеат да се пропуштат: Супер моќни забивања кои ја одбележаа сезоната во Евролигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Зад нас е сезоната 2021/2022 во Евролигата, сезона која заврши со одбрана на тронот од страна на турскиот великан Анадолу Ефес.

Оваа кампања донесе многу топ моменти од кои дефинитивно најзапазени се атракциите, забивањата, па токму луѓето од Евролигата направија Топ 10 компилации со мајсториите кои ги кренаа на нозе фановите на стариот континент.

Уживајте во најмоќните забивања во наредните четири минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни