Поврзете се со нас

АТП

АТП со оригинална објава: Како домашен миленик се потсеќа на тениската мајсторија на Федерер

Објавено

на

Според најавите на светските организации, тенисот ќе биде последниот спорт кој ќе се врати на програмата поради честите патувања и турнирите во различни земји, а колку многу недостасува „белиот спорт“ во овој период од годината најдобро ни долови официјалниот профи на АТП.

Светската тениска организација на машкиот тенис сподели едно оригинално видео, во кое се гледа како домашен миленик се потсетува на една спектакуларна волеј мајсторија на Рожер Федерер од неговиот минатогодишен настап на Мастерсот во Шангај.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни