Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Атмосфера: „Комитите“ во поход за освојување на Келн

Објавено

на

Од Келн за „Дерби“,
Александар Табаковски

Навивачите на Вардар се позабележливи низ Келн на денот на одигрувањето на полуфиналните натпревари од ракометната Лига на шампионите, откако вчера за време на промотивните активности пред Ланксес Арена убедливо најбројни и најгласни беа оние кои се дојдени да го бодрат унгарскиот Веспрем.

Не може да се негира ни присуството на поддржувачите на Барселона, додека најмалку „видливи“ се фановите на Париз Сен Жермен. Полуфиналните натпревари се играаат во 15.15 часот (Веспрем – ПСЖ) и во 18.00 часот (Вардар – Барселона).

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни