Поврзете се со нас

Шпанија

Атлетико со празнично видео со кое ги стопли навивачите (ВИДЕО)

Објавено

на

Атлетико Мадрид на најдобар можен начин ја заокружи оваа година и тоа со победа над Севилја од 1-0 во заостанатиот меч во шпанската Примера.

Сега следи пауза, мал одмор за фудбалерите, но во меѓувреме Атлетико на еден специфичен начин со едно емотивно видео честиташе Божиќ.

Завршната порака е за Атлетико и неговите вредности, ама целата приказна, видео е навистина емотивно и пример како сите треба да се однесуваме во одредени ситуации.

(за оние што не знаат Алфредо Ди Стефано е легенда на Реал Мадрид)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни