Поврзете се со нас

Шпанија

Атлетико Мадрид ја засили одбраната со досегашен член на Валенсија

Објавено

на

Фото: twitter.com/Atleti

Атлетико Мадрид денеска официјално претстави уште едно засилување, потврдувајќи го трансферот на Габриел Паулиста од Валенсија.

Бразилецот доаѓа како слободен агент, а ќе го засили Атлетико само неколку дена откако гостуваше во Мадрид со Валенсија за дуел и пораз од тимот на Диего Симеоне.

Атлетико морал да бара брза солуција за засилување на одбраната поради повредата на Хименез и изборот паднал на искусниот Габриел, кој првпат настапуваше во Ла Лига во дресот на Вилјареал.

Паулиста спогодбено го раскинал договорот со Валенсија кој траеше до јуни, а потпишал договор за до крајот на сезоната со Атлетико.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни