Поврзете се со нас

Шпанија

Атлетико го продолжи договорот со еден од најважните играчи

Објавено

на

foto: twitter.com/Atleti

Шпанскиот прволигаш Атлетико Мадрид ја продолжи соработката со еден од најважните играчи во екипата, дефанзивецот, Хосе Марија Хименез.

Уругавецот веќе една деценија го носи „црвено-белиот дрес“, односно со најдовиот договор тој треба да остане на „Ванда Метрополитано“ до 2028 година. Хименез е вистински лидер на одбраната на „душекџиите“, вистиски воин кој совршено се совпаѓа во филозофијата на тренерот Диего Симеоне.

Тој во оваа средина дојде од Данубио. Оваа сезона има одиграно пет натпревари во сите натпреварувања.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни