Поврзете се со нас

Свет

Атанасов со асистенција ја отвори етапата во Краковија (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Јани Атанасов оваа зима ја промени клупската средина и од Хајдук Сплит замина во редовите на Краковија Краков каде вечерва имаше одлично деби, прв настап заокружен со асистенција, но и победа на неговата екипа над Горник Забже.

Домаќините славеа со 2-0, а Атанасов како стартер ја најави истата со асистенција до Гита во 17 минута. На почетокот на вториот дел Краковија даде уште еден погодок со што ги реши сите дилеми околу тоа кој ќе ги однесе трите бода.

Јани беше активен до 93 минута кога беше заменет од Јодловски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни