Поврзете се со нас

Репрезентација

Атанасов: Покажавме дека сме силни под притисок, кога играме за Македонија…

Објавено

на

foto:www.facebook.com/footballfederationofmacedonia

Македонија издвојува победа над Малта од 2-0 и со истата нашата селекција се врати во трката за пласман на Европското првенство.

Елмас и Манев беа стрелци на погодоците, па сега имаме вкупно седум бода со што сме изедначени на табелата со Италија и Украина што значи не очекува интересна завршница на квалификациите.

-Дадовме се од себе, оставивме срце на теренот, сите заедно бевме компактни како екипа и заслужено дојдовме трите бода. Покажавме дека кога сме под притисок сме навистина силни, и дека знаеме да се носиме со истиот. Кога играме за Македонија даваме се од себе.

-Пресуди тоа што бевме компактни, ги исполнивме задачите на селекторот, бевме поефективни и заслужено победивме, -порача Јани Атанасов.

Наредната средба ја играме на гостински терен против Украина на 14 октомври.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни