Поврзете се со нас

Балкан

Атанаскоски си замина од Ѓорче и потпиша за Партизани

Објавено

на

Давид Атанаскоски нема повеќе да го носи дресот на Македонија Ѓорче Петров и во иднина ќе го гледаме во Партизани.

Левиот бек имаше добри настапи во македонскиот прволигаш, но се одлучи да не остане во Ѓорче Петров и да потпише во нашето соседство и тоа со клубот од Тирана. Се работи за едногодишен договор со можност истиот да биде продолжен за уште една сезона.

Интересно е тоа што Атанаскоски е трет играч од Македонија кој ова лето се пресели во Партизани, претходно тоа го направија Матеј Цветаноски и Беким Реџепи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни