Поврзете се со нас

Свет

Атанаскоски се договори со романски прволигаш

Објавено

на

Некогашниот младински репрезентативец на Македонија, Давид Атанаскоски во иднина ќе настапува за клуб од првата лига на Романија.

Дефанзивецот настапуваше во Партизани од Тирана во изминатиов период за да сега со добрите настапи си обезбеди трансфер во Поли Јаши.

27-годишниот Давид во досегашната кариера го има носено дресот на повеќе клубови од Македонија како Тетекс, Хоризонт Турново, Академија Пандев и Македонија Ѓорче Петров, а во сезоната 2021/2022 беше дел од Шахтјор Караганди од Казахстан.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни