Поврзете се со нас

Свет

Асистенција со пета на Трајковски за спас на Ал Фејха (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/AlexTrajkovski10

Македонскиот репрезентативец, Александар Трајковски игра добро за Ал Фејха, па и денеска имаше конкретен учинок на пресметката со Ал Адалх во првата лига на Саудиска Арабија.

Трајковски влезе во игра во второто полувреме и помогна со својата асистенција со пета неговиот тим да избегне пораз на домашен терен. Офанзивецот се реши за брзо решение во 95 минута, а топката стигна некако до Нвакаеме кој стрелаше за конечни 1-1.

Нашиот ас на последните шест натпревари за Ал Фејха има два погодици и две асистенции што доволно говори дека е во добра форма и ќе може да и помогне на македонската репрезентација за престојните дуели со Малта и Фарски Острови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни