Поврзете се со нас

Балкан

Ашковски и Сепси триумфираа во Купот на Романија (ВИДЕО)

Објавено

на

Тимот на Сепси за кого настапува македонскиот репрезентативец Стефан Ашковски го освои Купот на Романија.

Ашковски и компанија во големото финале беа подобри од Волунтари со 2-1 и со тоа дојдоа до трофејот кој ќе им овозможи да играат во Европа во наредната сезона. Стефанеску со погодоците во 22 и 38 минута донесе убава предност за Сепси, резултат кој беше активен на семафорот се до 95 кога Думитреску ја затресе сопствената мрежа.

Нашиот репрезентативец беше стартер и го одигра целиот меч за освојувачот на романскиот Куп.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни