Поврзете се со нас

Балкан

Ашковски го постигна првиот гол во дресот на Сепси (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот фудбалски интернационалец, Стефан Ашковски го постигна својот прв гол во новата средина во дресот на Сепси.

Ашковски беше автор на водечкиот гол за Сепси на денешниот меч против Чиндиа Тарговиште во првата лига на Романија. Македонецот се најде на вистинското место во 52 минута, одлично се снајде и погоди за 1-0.

Сепак до крајот домаќините дојдоа до погодок за конечни 1-1.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни