Поврзете се со нас

Балкан

Ашковски договори нов ангажман во Романија

Објавено

на

Повремениот македонски репрезентативец, Стефан Ашковски и во наредната сезона ќе настапува во Романија.

Ашковски одлучи да остане во оваа држава и да ја прифати понудата од Сепси за двегодишен договор. Тој во новата средба доаѓа од Ботошани каде настапуваше во претходните две сезони.

Стефан во своето досегашно фудбалско патување освен во Романија има настапувано во нашата земја, потоа Србија, Норвешка, Турција, Холандија, Полска и Бугарија, па со своето знаење и квалитет треба да му помогне на Сепси да оствари што подобри резултати во периодот кој престои.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни