Поврзете се со нас

Шпанија

Артуро Видал го изработи талентираниот Рики Пуч: Каде одиш дете…. (Видео)

Објавено

на

Барселона со полна пареа се подготвува за рестартот на сезоната во Примера и првиот меч против Мајорка, натпревар кој секако треба да ги даде првите одговори за тоа во каква форма се големите ѕвезди на шпанскиот првак.

На последните тренинзи се врати и Лионел Меси што секако е добра вест за тренерот Кике Сетиен, но задолжен за најдобриот потег беше Артуро Видал.

Популарниот „Кинг Артуро“ е познат по својата беспоштедна битка на теренот и кратење акции на противниците, но исто така важи и за деструктивец кој поседува завидна техника.

Тоа на своја кожа го почувствува и големиот талент Рики Пуч, кој на последниот тренинг беше добро изработен од Чилеанецот.

– Каде одиш дете мое…. Немој така со тато…..

😂😂😂

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни