Поврзете се со нас

Англија

Арсенал си пронајде напаѓач во Белгија, неговиот тренер потврди дека тој ќе си замине

Објавено

на

Од Арсенал сигурно ќе го засилат својот тим во летниот преоден рок, но јасно е дека ќе немаат огромни пари за трошење.

Микел Артета веројатно нема да може да си дозволи некое ѕвездено засилување, но затоа ќе се обиде да ги „украде“ за мали пари оние кои блеснаа во помалите европски лиги оваа сезона.

Таков е случајот со фудбалерот на Клуб Бриж, Емануел Денис кој сигурно ќе си оди од Белгија ова лето.

Ваквите информации ги потврди и тренерот на Бриж, Филипе Клемен кој изјави дека Денис по три години поминати во овој клуб ќе ја промени средината.

Арсенал засега е фаворит за неговиот потпис, а како што пишува „Мирор“ цената која „топчиите“ ќе ја платат на Бриж е 22 милиони евра.

Од Арсенал веројатно ќе си замине Александре Лаказет и Денис ќе биде негова замена, а се уште не е позната судбината на првата виолина во нападот на клубот од Лондон, Пјер Емерик Обамејанг.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни