Поврзете се со нас

Свет

„Армејското“ семејство обоено во црно: Докторот на ЦСКА Москва ја загуби битката со коронавирусот (Фото)

Објавено

на

ЦСКА Москва со години наназа е еден од клубовите кои најдобро работат во Европа, а сега од таборот на рускиот великан пристигнаа исклучително тажни вести кои ги растажија сите актуелни играчи на тимот, но и оние кои до неодамна го носеа дресот на „армејците“.

Московсјани со огромно жалење пренесоа дека денеска починал клупскиот доктор Роман Абжелилов на само 44 години, сето тоа како сериозни компликации кои ги здобил од коронавирус инфекцијата.

– Нашиот пријател, брилијантен доктор, Роман Абжелилов за жал почина денеска. Се бореше до последен момент, но не успеа да се избори со последиците кои настанаа од коронавирусот. Зад себе остави сопруга и две деца. Почивај во мир наш пријателе, – гласи објавата на ЦСКА Москва.

Веднаш по ваквата тажна вест, следеа безброј реакции од познати играчи кои се збогуваа од својот „Рома“, а еден од нив беше и Нандо Де Коло кој сега настапува за Фенербахче.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни