Поврзете се со нас

Италија

Арибавене го посочил главниот проблем кој го спречува доаѓањето на Марсијал во Јувентус

Објавено

на

Антони Марсијал е пред напуштање на Манчестер Јунајтед, а еден од најзаинтересираните клубови за негов потпис беше Јувентус.

Сепак, извршниот директор на „бјанконерите“, Маурицио Аривабене не е оптимист дека оваа опција ќе биде реализирана.

– Не можеме да го доведеме Марсијал на заем поради сумите кои се поврзани со таков договор. Не можеме ни да преговараме во таква ситуација, – изјавил Аривабене, алудирајќи на големата плата која ја заработува Французинот на „Олд Трафорд“.

Претставникот на раководството на Јувентус повторно зборувал и за ситуацијата со Пауло Дибала, кој се уште чека нов договор.

– Можам само да повторам дека ќе разговараме на оваа тема во февруари. Не е само Дибала во ваква ситуација, треба да преговараме и со Куадрадо, Бернардески, Перин и Де Шилјо. Имаме одличен однос со сите и мирно ќе разговараме следниот месец, – рекол Аривабене.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни