Аргентинецот се посрамоти во Нант: Ди Марија го промаши невозможното (Видео)

di marija

Тимот на Пари Сен Жермен на гостувањето кај Нант ја забележа 17. сезонска победа и тоа со погодокот на Анхел Ди Марија во 12 минута.

Меѓутоа истиот овој фудбалер на оваа средба и се посрамоти, промаши чист зицер за зголемување на предноста. Тој доби перфектна топка од Рабио во казнаниот простор на домаќините, но наместо истата да ја спроведе во празната мрежа ја „разби“ пречката.

Facebook Коментари