Поврзете се со нас

Свет

Аргентинец распали од далечина: Двапати ја погоди пречката пред топката да заврши во мрежата (ВИДЕО)

Објавено

на

И додека комплетното спортско внимание е насочено кон ЛОИ во Токио, во МЛС лигата се играат редовни кола и се постигнуваат атрактивни голови.

Таков еден беше постигнат на дуелот меѓу Њу Ингланд Револушн и Монтреал (2-1), а истиот беше дело на Густаво Боу. Искусниот играч кој е некогашен член на Ривер Плата се одлучи да распали во 29 минута, па та при неговиот проектил од далечина топката двапати удри во пречката пред истата да се истркала во мрежата.

Погледнете го ова ремек дело на Аргентинецот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни