Поврзете се со нас

Свет

Аргентинците се луди за фудбал: Млад навивач го продал моторот на татко му и својот плејстејшн за да и даде поддршка на Бока Јуниорс во Рио Де Жанеиро (ВИДЕО)

Објавено

на

Вечерва се игра големото финале на Копа Либертадорес, средба меѓу Бока Јуниорс и Флуминенсе која ќе биде одиграна од 21 часот во Рио Де Жаниеро.

Голем број на аргентински навивачи веќе се во Бразил за да и даде поддршка на својата Бока, а има доста такви кои немаа билети за соочувањето на Маракана. Токму таков е и овој млад фан кој заедно со татко му го продаделе моторот, но и неговиот плејстејшн се со цел за да дојдат во Рио.

Лудило!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни