Поврзете се со нас

Македонија

Арбен Тафа се договори со Беласица

Објавено

на

Арбен Тафа е најновата аквизиција за македонскиот фудбалски прволигаш Беласица.

Тафа во Струмица доаѓа од Струга Трим-Лум, а претходно беше дел од екипите на Хоризонт Турново и Влазерими.

-Пресреќен сум што потпишувам за клуб каков што е Беласица и се надевам дека заедно ќе изградиме уште поголеми успеси и ќе ја збогатиме клупската историја, -порача Тафа.

Да потсетиме Беласица пред да го ангажира искусниот стопер се засили со бразилскиот интернационалец Робсон Да Силва кој пристигна од Македонија Ѓорче Петров.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни