Поврзете се со нас

Свет

Араухо го патосираше Ендрик, Рафиња влезе во конфликт со соиграчот од Барса (Видео)

Објавено

на

Уругвај го победи Бразил во пенал рулетот и се пласираше во полуфиналето на Копа Америка, но Марсело Биелса во оваа фаза нема да може да смета на еден од лидерите во тимот.

Роналдо Араухо заработи повреда и со загрижувачки гримаси го напушти теренот, па претпоставките се дека стоперот ќе ја пропушти и првата фаза од подготовките со Ханси Флик во Барселона.

Уругвајскиот стопер не го криеше разочарувањето во 33-та минута, но претходно беше дел и од една мешаница која токму тој ја иницираше.

Араухо го патосираше Ендрик откако директно се заби во него, а овој потег предизвика тензија на теренот и видовме несогласување меѓу двајца соиграчи од Барселона.

Рафиња не остана должен и му забележа на Араухо за некоректниот потег, па страста мораше да ја смируваат останатите фудбалери кои беа доста поладни во дадената ситуација.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни