Антиќ повторно му зема мерка на Датоме: Време е за нова фризура (Видео)

Antik Datome

Црвена Звезда вечерва ќе биде домаќин на тимот од Истанбул, Фенербахче во натпревар од Евролигата.

Перо Антиќ, кој во минатата сезона го носеше дресот на Фенербахче и му помогна на овој клуб да ја освои долгопосакуваната европска титула, носи убави моменти од неговиот престој во Истанбул, особено од дружбата со Луиџи Датоме, со кој беа столб на одбраната на Фенер додека настапуваа зааедно.

Токму нивната средба пред дуелот на Звезда со Фенер изнуди пријатен разговор и потсетување на заедничките моменти додека настапуваа зааедно. Антиќ не застана да го буцка Датоме околу неговата фризурa, за која веќе подолг период има желба да му направи нов фриз.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Facebook Коментари