Антиќ по јубилејот: Како дете сонував за еден, а одиграв 100 натпревари за Звезда (Фото)

pero-antic

Македонскиот центар, Перо Антиќ и соиграчите забележаа уште една победа на домашен терен во Евролигата, односно пред Црвена Звезда во Белград падна израелскиот гигант  Макаби Тел Авив.

Ова за Перо беше посебен меч зошто беше јубилеен 100 во „црвено-белиот“ дрес, а по истиот испрати емотивна порака преку социјалните мрежи.

-Кога бев дете сонував да одиграм барем само еден меч за овој тим. Чест и привилегија е да се одиграат 100 натпревари за Црвена Звезда. Големо благодарам до Делии Север за поддршката низ сите овие години, -напиша Перо на „Инстаграм“.

Facebook Коментари