Поврзете се со нас

НБА

Антиќ имаше средба со Јокиќ: Братче (ФОТО)

Објавено

на

Првиот човек на македонската кошаркарска федерација, Перо Антиќ е во Соединетите Американски Држави каде веќе го видовме во Атланта каде го поседи неговиот поранешен клуб, но вечерва тој е во Мемфис каде во живо го следи дуелот на Гризлис со Денвер Нагетс.

Перо имаше можност да се сретне со двократниот МВП и фаворит за наградата за најкорисен играч во актуелнава сезона, Никола Јокиќ.

-Братче- напиша Антиќ при што објави фотографии со ѕвездата на Нагетс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни