Поврзете се со нас

Евролига

Антиќ дочекан со овации и аплаузи од навивачите на Црвена Звезда (ВИДЕО)

Објавено

на

Црвена Звезда и Партизан оваа вечер играат дерби пресметка во Евролигата, меч на кој присутен е и првиот човек на нашата кошаркарска федерација, Перо Антиќ.

Токму Антиќ беше дочекан со аплаузи и овации од домашните навивачи, популарните „делии“ кои на овој начин само уште еднаш порачаа колку го ценат поранешниот македонски репрезентативец кој пак во оваа календарска година влезе во конфлит со дел од македонската јавност откако се појави со дуксер на Црвена Звезда на ракометниот спектакл кој пред СП се одржа во СЦ “Борис Трајковски“.

Потоа имаше герила акција од МЗТ Скопје по што следуваше реакција од подржувачите на црвено-белите од Белград.

„Делии“ имаа порака за Перо Антиќ во „Пионир“ (Фото)

Герила акција против првиот човек на КФМ: Не биди Перо, навивај за МЗТ (ФОТО)

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни