Поврзете се со нас

Шпанија

Ансу Фати има свој штитеник: Новиот херој на Барса откри која ѕвезда најмногу се грижи за него

Објавено

на

blank

Суперталентираниот Ансу Фати се претвори во главна ѕвезда во премиерниот меч на Барселона во новата натпреварувачка сезона во Ла Лига, бидјеќи 17-годишниот тинејџер ги постигна првите два гола за комотно водство против Вилјареал.

Роналд Куман беше презадоволен како одигра неговиот тим во првото полувреме и по уверливата победа од 4:0 посебно го пофали токму Ансу Фати, а новиот херој на каталонскиот гигант ги дочека своите пет минути и по средбата се најде пред микрофоните.

Младиот Фати откри дека негов штитеник во првиот тим е капитенот Лионел Меси, кој и покрај тоа што сакаше да си замине од Барселона, очигледно се грижи за сето она што е добро во клубот.

– Кога бев уште помал, мој сон беше еден ден да заиграм со Меси и судбината посака сега да го дочекам тој момент. За мене ова што се случува е остварување на сонот.

– Меси е неверојатен, секогаш ми помага и ми дава совети. Многу сум среќен од тоа како се однесува, навистина многу ми помага со своите постапки. Ми помага кога играме на теренот, но и секојдневно на тренинзите, – откри Фати.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни