Поврзете се со нас

Европски првенства

Анри даде мајсториски гол од слободен удар, реакциите на Лукаку и Де Брујн се говорат (ВИДЕО)

Објавено

на

Белгиската репрезентација се подготвува за завршниот меч во групата против Финска, меч кој се игра утре од 21 часот во Санкт Петербург.

Во пресрет на овој предизвик легендарниот Тјери Анри кој е дел од стручниот штаб на Роберто Мартинез им покажа на белгиксите ѕвезди како се шутира од слободен удар. Французинот биеше мајсториски и неодбранливо во аголот на голманот Селс по што свои коментари и реакции има Лукаку и Де Брујн.

Напаѓачот на Интер веднаш го одведе Тити надвор од теренот, додека Кевин порача дека Французинот едноставно ги убива со ваквите потези и тоа на само еден ден пред дуелот со Финците.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни