Поврзете се со нас

Италија

Ањели по елиминацијата од Лигата на шампионите даде ексклузивна вест поврзана со Роналдо

Објавено

на

blank

Првиот оперативец на Јувентус, Андреа Ањели откако неговиот тим испадна од Лигата на шампионите даде коментар за иднината на Кристијано Роналдо.

Многу медиуми уште пред натпреварот пишуваа дека Роналдо би можел да биде фрустриран доколку и втора година по ред тимот испадне во раната фаза од елиминациите во Лигата на шампионите.

Тоа и се случи, а сега Ањели потврди дека Роналдо без оглед на се ќе остане играч на Јувентус.

– Целосно сум убеден дека ќе остане. Мислам дека написите се од пред неколку месеци точно пред да играме со францускиот тим.

– Тоа е стар медиумски трик, можам да ве уверам дека Рналдо ќе остане важна алка за Јувентус, -изјави Ањели.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни