Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Анимирана верзија која ќе ве насмее: Осминафиналната фаза во ЛШ во две минути (ВИДЕО)

Објавено

на

Денеска е ждрепката за четвртфиналето за Лигата на шампионите, па целата фудбалска јавност со нетрпение ќе го очекува извлекувањето во Нион во кое ќе бидат екипите на Манчестер Сити, Челси, Бенфика, Баерн Минхен, Наполи, Интер, Милан и актуелниот првак, бранител на пехарот Реал Мадрид.

Во пресрет на ова или поточно како најава „Бличер Рипорт“ во две минути на интересен начин ја опиша осминафиналната фаза во која имаше подеми и падови. Меси и Мбапе не можат да го добијат тоа што посакуваат, Халанд „гази“ со Ред Бул…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни